Strona główna arrow Aniołki z ciasta
Aniołki z ciasta
Redaktor: H. Galera   
06.07.2014.

Aniołki z ciasta

 Aniołek i diabełek. Fot. H. Galera.

Pomysły na aniołki nie mają końca! A to malowane na drewnie (Malowane aniołki), a to klejone z patyczków (Figurki z patyczków) ), a to wypiekane z ciasta! Ciasteczka z masy solnej upiekła Jola, a potem każdy „obrabiał” swoje aniołki, oklejając je koronkami, piórkami, cekinami, futerkami i... czym tylko popadnie! A działo się to 9 grudnia 2006 roku, więc powstały ozdoby świąteczne. 

 Figurki z ciasta solnego. Fot. H. Galera.

JAK TO SIĘ ROBI?

Ciasto solne przygotowuje się z mąki, soli i wody w proporcjach: 1 szklanka mąki, 1 szklanka soli, 125 ml wody. Po zagnieceniu ciasta na gładką masę, można ją rozwałkować, a ze zrobionych w ten sposób placków - wyciąć płaskie figury. Figurki trzeba następnie wysuszyć - można to zrobić w piekarniku, albo... uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż same wyschną (a trwa to długo, niekiedy kilka dni).

Do mocowania aniołkowych szat używa się... pistoletu na klej! Urządzenie rzeczywiście przypomina z wyglądu rewolwer, ale po podłączeniu do prądu z jego lufy wycieka gorąca masa lepkiego plastiku. Za pomocą takiego kleju można połączyć wiele materiałów, ale i... poparzyć sobie paluszki! Zatem: ostrożnie, drodzy Warsztatowicze!

 

 Image

Image 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 06.07.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »