Strona główna arrow Gwiazdki z koralików
Gwiazdki z koralików
Redaktor: Halina Galera   
17.06.2014.

GWIAZDKI Z KORALIKÓW

 Gwiazdki z koralików. Fot. J. Gawryś.

Kupiłam książkę z instruktażem robienia bożonarodzeniowych gwiazdek z koralików („Gwiazdki z koralików na Boże Narodzenie” autorstwa Ingrid Moras, książka wydana w 2005 roku przez Wydawnictwo Jedność w Kielcach). Oczywiście, nie obyło się bez warsztatów gwiazdkowych! Domek w Wilanowie przyjął sporą grupę Warsztatowiczek 6 grudnia 2009 roku.

Niemal dokładnie rok później, 5 grudnia 2010 doszło do recydywy warsztatów gwiazdkowych u Ani. W procederze uczestniczyła Mama Ani, która początkowo martwiła się, że ma zbyt słaby wzrok do tej roboty. Wkrótce jednak śmigała drucikami, produkując prześliczne gwiazdeczki - jedna za drugą!

 

 Fot. A. Gasek.

Na tych dwu warsztatach powstało tyle gwiazd, że można nimi było obdzielić ze dwa nieboskłony! A do tego był koralikowy aniołeczek - i nic nie szkodzi, że aniołka prezentuje jedna taka roześmiana diablica!
 

 Fot. A. Gasek.

Wkrótce okazało się, że gwiazdki można wykorzystać na różne sposoby...

 

 Fot. A. Gasek.

Fot. A. Gasek, 

JAK TO SIĘ ROBI?

Trzeba kupić sporo koralików w jasnych kolorach. Ładnie wyglądają zarówno szklane przezroczyste koraliki, jak i perełki. Do tego potrzebne są mosiężne druciki grubości od 0,4 mm do 0,25 mm. Wszystko to można kupić nieco taniej w hurtowniach pasmanteryjnych, albo w sklepach z akcesoriami dla hobbystów.

Do pracy potrzebne będą kombinerki do mocnego zaciągania i przecinania drutu oraz jakieś płytkie naczynka na koraliki (my wykorzystałyśmy przykrywki do słoików). Szczegółową „instrukcję obsługi” znajdziecie w książce.

 

 Wykonanie gwiazdek z koralików. Fot. A. Gasek.

Image

Image 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 29.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »